skip to Main Content

Praca zdalna w Kodeksie pracy – jak się przygotować do wprowadzenia zmian?

Praca zdalna nareszcie zawita do Kodeksu pracy. 1 grudnia 2022 r. Sejm uchwalił nowe przepisy dotyczące pracy zdalnej, a Senat przyjął poprawki. Praca zdalna już wkrótce na stałe wejdzie do polskiego porządku prawnego. W niektórych przypadkach pracodawca nie będzie mógł odmówić jej wykonywania. Cieszymy się niezmiernie z tego milowego kroku,…

Czytaj dalej

Workation – czy praca zdalna za granicą jest możliwa?

"Workation" to temat gorący ze względu na zbliżające się wakacje. Ale... zaraz, zaraz - cóż to takiego jest? Otóż, wyraz "workation" to połączenie angielskiego "work" i "vacation" co oznacza pracę podczas wakacji. W Remote School obserwujemy od kilku miesięcy spore zainteresowanie tym tematem. Pracownicy wręcz domagają się możliwości pracy za…

Czytaj dalej

Narzędzia do pracy zdalnej, które odmienią Twoją codzienność

Praca zdalna kojarzy się większości osób ze spotkaniami na aplikacji Zoom lub MS Teams. Możemy zabrać laptop w dowolne miejsce i po prostu włączyć się na spotkanie online tak jak jest nam wygodnie, prawda? Tak, to prawda, ale filozofia pracy zdalnej to coś znacznie więcej niż wideokonferencje. Mamy na myśli…

Czytaj dalej

Praca zdalna – najczęstsze pułapki i niezdrowe nawyki

Praca zdalna czy po prostu elastyczna to niewątpliwie przywilej polegający na możliwości projektowania pracy i stylu życia dokładnie tak, jak zechcesz. To tak niesamowite doświadczenie, że nawet trudno opisać, w jaki sposób swoboda takiego trybu pracy przyczynia się do lepszej jakości życia. Jednak ta część „projektowa” wcale nie przychodzi łatwo.…

Czytaj dalej

Praca hybrydowa – jak wdrożyć i czy warto?

Praca hybrydowa nie wydarzy się w ciągu jednego dnia, tygodnia czy miesiąca. Jej pomyślne funkcjonowanie w organizacji nie zależy od jednej decyzji. Skuteczność hybrydy to wypadkowa kilku czynników: strategii firmy, zaangażowania liderów oraz świadomości pracowników. W dzisiejszym artykule chcemy się z Tobą podzielić naszymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniem dotyczącym wdrażania elastycznych…

Czytaj dalej

Jak zaprojektować hybrydowy onboarding?

Onboarding to szereg firmowych działań, które pozwalają nowym pracownikom poznać nowy zespół, sposób pracy, obowiązujące narzędzia oraz panujące rytuały. Proces ten stanowi świetną szansę dla pracownika do oswojenia się z tym trybem pracy. Pracodawcy natomiast pozwala podzielić się wiedzą i praktykami, które pozwolą nowym członom zespół odnieść sukces w firmie.…

Czytaj dalej

Zdalny proces rekrutacji – jak się do niego przygotować?

Większość naszego życia zawodowego przeniosła się ostatnimi czasy do sieci. Jak podaje Good Point, na świecie rok temu 62% firm korzystało z telepracy, a 70% pracowników i właścicieli firm spędzało przynajmniej jeden dzień w tygodniu pracując zdalnie. Zdalne oferty pracy pojawiają się coraz częściej na wiodących polskich portalach, takich jak…

Czytaj dalej

Zdalne spotkania, a Zoom fatigue

Chcemy podzielić się najlepszymi i prostymi praktykami dotyczącymi spotkań zdalnych oraz sposobami na podniesienie produktywności.
Czytaj dalej

Motywacja i zaangażowanie, a praca zdalna

„Jak zaangażować i zmotywować pracowników zdalnych?”, „Jaki jest klucz do sukcesu?” Pytania tego typu nieustannie krążą w sieci
Czytaj dalej

Po co komu audyt pracy zdalnej?

Audyt pracy zdalnej w sposób kompleksowy dotyka każdego obszaru firmy, pokazując związek przyczynowo-skutkowy i zależności zachodzące między wewnętrznymi procesami, które wpływają na efektywność pracy.
Czytaj dalej

Zaufanie w pracy zdalnej – ufać czy nie ufać?

Podejście oparte na władzy niewiele zdziała w dzisiejszych czasach, jeśli spojrzymy na ten temat perspektywicznie. Przecież firma nie istnieje bez pracowników, a pracownicy bez firmy.
Czytaj dalej

Slack – wróg czy sługa zdalnej elastyczności?

Wkraczając w erę digitalu pełną parą nie sposób zamknąć się w czterech ścianach z nosem na kwintę z postawą „Mam dość tych internetów! Czas odinstalować wszystkie apki i wrócić do starej dobrej Nokii…”.
Czytaj dalej

Z kamerą czy bez? Jaki jest etos zdalnych spotkań?

Zależy Ci na autorytecie, kontakcie wzrokowym i wspólnej pracy, prawda? To niby takie oczywiste, ale gdy stacjonarne spotkania przekładamy na tryb zdalny zaczyna się pojawiać pytanie „z kamerą, czy bez” i zdania są tutaj podzielone.
Czytaj dalej

Czym jest komunikacja asynchroniczna?

Komunikacja asynchroniczna okazuje się niesamowicie użyteczna podczas pracy zdalnej, niezależnie od występujących okoliczności, dbając o efektywność, gdy nasz zespół nie przebywa ze sobą w czasie rzeczywistym.
Czytaj dalej

Pandemia, empatia i środowisko cyfrowe – pierwszego roku zdalnej rewolucji podsumowanie

O rewolucji, trudnych początkach i wielu często pomijanych aspektach pracy zdalnej Remote School rozmawiało z przedstawicielami Dell Technologies – czołowego producenta na rynku i pioniera wielu zmian na rynku pracy.
Czytaj dalej
Back To Top