skip to Main Content

Praca hybrydowa – jak wdrożyć i czy warto?

Praca hybrydowa nie wydarzy się w ciągu jednego dnia, tygodnia czy miesiąca. Jej pomyślne funkcjonowanie w organizacji nie zależy od jednej decyzji. Skuteczność hybrydy to wypadkowa kilku czynników: strategii firmy, zaangażowania liderów oraz świadomości pracowników. W dzisiejszym artykule chcemy się z Tobą podzielić naszymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniem dotyczącym wdrażania elastycznych…

Czytaj dalej

Jak zaprojektować hybrydowy onboarding?

Onboarding to szereg firmowych działań, które pozwalają nowym pracownikom poznać nowy zespół, sposób pracy, obowiązujące narzędzia oraz panujące rytuały. Proces ten stanowi świetną szansę dla pracownika do oswojenia się z tym trybem pracy. Pracodawcy natomiast pozwala podzielić się wiedzą i praktykami, które pozwolą nowym członom zespół odnieść sukces w firmie.…

Czytaj dalej

Zdalny proces rekrutacji – jak się do niego przygotować?

Większość naszego życia zawodowego przeniosła się ostatnimi czasy do sieci. Jak podaje Good Point, na świecie rok temu 62% firm korzystało z telepracy, a 70% pracowników i właścicieli firm spędzało przynajmniej jeden dzień w tygodniu pracując zdalnie. Zdalne oferty pracy pojawiają się coraz częściej na wiodących polskich portalach, takich jak…

Czytaj dalej

Zdalne spotkania, a Zoom fatigue

Chcemy podzielić się najlepszymi i prostymi praktykami dotyczącymi spotkań zdalnych oraz sposobami na podniesienie produktywności.
Czytaj dalej

Motywacja i zaangażowanie, a praca zdalna

„Jak zaangażować i zmotywować pracowników zdalnych?”, „Jaki jest klucz do sukcesu?” Pytania tego typu nieustannie krążą w sieci
Czytaj dalej

Po co komu audyt pracy zdalnej?

Audyt pracy zdalnej w sposób kompleksowy dotyka każdego obszaru firmy, pokazując związek przyczynowo-skutkowy i zależności zachodzące między wewnętrznymi procesami, które wpływają na efektywność pracy.
Czytaj dalej

Zaufanie w pracy zdalnej – ufać czy nie ufać?

Podejście oparte na władzy niewiele zdziała w dzisiejszych czasach, jeśli spojrzymy na ten temat perspektywicznie. Przecież firma nie istnieje bez pracowników, a pracownicy bez firmy.
Czytaj dalej

Slack – wróg czy sługa zdalnej elastyczności?

Wkraczając w erę digitalu pełną parą nie sposób zamknąć się w czterech ścianach z nosem na kwintę z postawą „Mam dość tych internetów! Czas odinstalować wszystkie apki i wrócić do starej dobrej Nokii…”.
Czytaj dalej

Z kamerą czy bez? Jaki jest etos zdalnych spotkań?

Zależy Ci na autorytecie, kontakcie wzrokowym i wspólnej pracy, prawda? To niby takie oczywiste, ale gdy stacjonarne spotkania przekładamy na tryb zdalny zaczyna się pojawiać pytanie „z kamerą, czy bez” i zdania są tutaj podzielone.
Czytaj dalej

Czym jest komunikacja asynchroniczna?

Komunikacja asynchroniczna okazuje się niesamowicie użyteczna podczas pracy zdalnej, niezależnie od występujących okoliczności, dbając o efektywność, gdy nasz zespół nie przebywa ze sobą w czasie rzeczywistym.
Czytaj dalej

Pandemia, empatia i środowisko cyfrowe – pierwszego roku zdalnej rewolucji podsumowanie

O rewolucji, trudnych początkach i wielu często pomijanych aspektach pracy zdalnej Remote School rozmawiało z przedstawicielami Dell Technologies – czołowego producenta na rynku i pioniera wielu zmian na rynku pracy.
Czytaj dalej
Back To Top