skip to Main Content

Raport z badania Digital Leadership

Przywództwo i satysfakcja w modelu zdalnym

,,Umiejętność komunikowania się stała się w dzisiejszym świecie towarem, za który gotów jestem płacić więcej, niż za jakikolwiek inny”

– John D. Rockefeller

Trudno o bardziej trafny cytat, jeśli chcemy uchwycić istotę efektywności współczesnego przywództwa. To właśnie docieranie z przekazem przy jednoczesnym odbieraniu informacji zwrotnych jest kluczowe, aby model pracy zdalnej był efektywny dla nas i naszych zespołów.

Z przyjemnością i pełni inspiracji po analizie wyników oddajemy w Twoje ręce wyniki badania, jakie przeprowadziliśmy w czerwcu br.

„Praca zdalna w różnych formach towarzyszy nam od dawna, ale można spokojnie założyć, że do niedawna większość z nas nie miała z nią styczności. Dopiero pandemia COVID-19 sprawiła, że polscy pracownicy z dnia na dzień “wylądowali” w domach, zamienili lakierki na ciepłe bambosze, a rozmowy na przerwie na kawę – na głaskanie swojego psa. Do niedawna można było zatem uznać pracę zdalną za niewinną modę, która przeminie i słuch o niej zaginie. Czas jednak zmienić spojrzenie na ten temat, a może po prostu poszerzyć.”

Pobierz raport:

Jeśli pracujesz zdalnie, zarządzasz rozproszonym zespołem lub planujesz wprowadzić na stałe ten model, to ten Raport dostarczy Ci wskazówki i rozwiązania, abyś szanse, jakie daje praca zdalna, wykorzystał optymalnie na poziomie Twoim, zespołu i całej firmy.

Na jakie pytania znajdziesz odpowiedzi:

  • Czego biznes a czego pracownicy będą oczekiwać od menedżerów w najbliższych miesiącach wychodzenia z lockdownu?
  • Jak praca zdalna wpływa na kadrę zarządzającą jako zespół i co to znaczy dla biznesu?
  • Jak zdalny model wpływa na relacje w zespołach i poczucie przynależności do firmy?
  • Jakie są ryzyka w komunikacji wewnętrznej, jeśli zostaniemy zdalnie?
  • Jak rozmawiać z zarządem, kiedy nie wiesz, co czeka cię jutro?
  • Autorytet zdalnego menedżera – jak budować, jak utrzymać?
  • HR a biznes – czy po pandemii jest nam bliżej?
  • Rola HR w modelowaniu pracy zdalnej?

Pobierz raport:

Poznaj naszych Ekspertów

Dominika Kotuła

Od 15 lat zawodowo związana z Blue Media, gdzie od początku zajmuje się m.in. dbaniem o „dobrostan” pracowników pod względem psycho-i-fizycznym, a także m.in. rekrutacjami, rozwojem i zagadnieniami związanymi z komunikacją oraz EB. Ukończyła Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim, studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej oraz controlling personalny w Akademii Leona Koźmińskiego. Prywatnie stara się łączyć życie rodzinne z pasją do biegów średnio i długodystansowych.

Paulina Mazur

Konsultantka HR, propagatorka odpowiedzialnego employer brandingu, rozwiązuje wyzwania związane z przyciąganiem i angażowaniem pracowników różnych pokoleń. Do 2018 roku pracowała w wiodącej firmie doradztwa personalnego BIGRAM, pełniła rolę członka zarządu. Rozwinęła w Polsce dwa międzynarodowe programy, łącząc młode talenty z pracodawcami (konkurs GMC Poland oraz program Enactus). Współpracowała z ponad 150 pracodawcami m.in. AVON, Budimex, Grupa Kapitałowa PGE, PKO Bank Polski, ING Bank Śląski, Grupa AXA, PwC, Saint - Gobain, KGHM,…

Karolina Ciepłucha

Koordynator HR, idealistka z analitycznym podejściem. Absolwentka Politechniki Gdańskiej , Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychologia w Biznesie na Wyższej Szkole Bankowej. Ukończyła certyfikowane szkolenia między innymi z Coachingu i mentoringu, Podejmowania decyzji strategicznych, Pracy zdalnej i Myślenia krytycznego. W swojej pracy stawia na kreatywne rozwiązania, budowanie trwałych relacji oraz optymistyczne podejście do nowych wyzwań. Na co dzień realizuje projekty związane z employer brandingiem, rekrutacją, onboardingiem, mentoringiem oraz komunikacją.…

Wiktor Doktór

Wybitny ekspert branży outsourcingu. Specjalizuje się w wielu obszarach związanych z nowoczesnymi usługami dla biznesu, włącznie z BPO, R&D, ITO, Call Contact Center oraz tematyką nearshoringu i offshoringu. Jest prezesem Pro Progressio – organizacji zajmującej się doradztwem i konsultingiem z zakresu nowoczesnych usług dla biznesu. Wiktor należy do grona najważniejszych osobowości outsourcingowych w Polsce i wielokrotnie był nagradzany za swój wkład w rozwój sektora usług dla biznesu w Polsce.

Łukasz Jarota

Dyrektor Zarządzający Agencji Grow. Z wykształcenia psycholog, absolwent studiów MBA, ekspert ds. budowania wizerunku pracodawcy, certyfikowany trener i konsultant HR. Od ponad 14 lat zaangażowany w działania wpływające na poprawę kondycji polskiego HR-u. Jest współtwórcą wysoko cenionego wśród HR-owców portalu wiedzy HRNews.pl. Autor publikacji w zakresie ZZL. Producent największych konferencji i seminariów w Polsce dedykowanych branży HR. Doświadczenie employerbrandingowe zdobywał w największej na świecie agencji EB – ThirtyThree w Londynie.

Monika Reszko

Psycholog, doradca i trener biznesu. Pracuje z właścicielami i zarządami firm oraz kadrą menedżerską. Efektywność to dla niej suma wyniku finansowego i satysfakcji pracowników. Autorka programów rozwojowych, badań i artykułów branżowych oraz pomysłodawczyni wydarzeń dla biznesu. W swoim dorobku ma ponad 4 tysiące godzin szkoleniowych, 2,5 tysiące godzin konsultacji, wdrożone zmiany w blisko 100 firmach. Mówi się o niej, że zadaje pytania, na które należy i jednocześnie najtrudniej sobie odpowiedzieć.

Nadia Harris

Z pracą zdalną związana od ponad 6 lat. Jedna z Top 15 remote work advocates and leaders zgodnie z rankingiem All American Speakers. W trakcie swojej kariery zawodowej współpracowała z szeregiem międzynarodowych organizacji - były to start upy oraz korporacje. Obszary jej aktywności dotyczą tworzenia procedur biznesowych w zakresie HR oraz strategii pozyskiwania zasobów ludzkich w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji.

Partnerzy raportu

Autorzy badania

Patronat medialny

Back To Top